W jaki sposób prawidłowo dbać o skórę?

Odpowiednia pielęgnacja skóry ma ogromne znaczenie, gdyż wpływa na jej wygląd oraz ogólną kondycję. Bardzo ważne jest systematyczne stosowanie dobrej jakości kosmetyków dobranych do potrzeb skóry, takich jak Cosmedix oraz Epionce. Tylko wtedy taka pielęgnacja jest skuteczna i przynosi zadowalające efekty. W przypadku skóry twarzy pierwszym etapem zabiegów pielęgnacyjnych powinno być dokładne i staranne zmycie makijażu. Nie należy pocierać jej zbyt mocno, tylko przykładać na kilka sekund wacika nasączonego płynem lub balsamem do demakijażu. Następnym krokiem powinno być umycie twarzy za pomocą pianki lub żelu.

Dokładnie oczyszczona i umyta skóra twarzy jest gotowa do kolejnych etapów pielęgnacji. Nie można zapomnieć o codziennym stosowaniu toniku, który pomoże przywrócić prawidłowe pH skóry. Jest to niezbędne do tego, aby stosowane kosmetyki wchłonęły się i spełniły swoją rolę. Dla zachowania skóry w dobrej kondycji warto sięgać po dobrej jakości serum bogate w składniki odżywcze. Jego działanie powinno być dopasowane do indywidualnych potrzeb skóry. Jeśli ma ona tendencję do przesuszania warto sięgnąć po produkt nawilżający. Dla skóry przetłuszczającej się dobrym wyborem będzie serum o lekkiej formule, która nie obciąża skóry. 

Odpowiednie kosmetyki

Zdecydowanie najważniejszym etapem pielęgnacji jest nałożenie na skórę odpowiedniego kremu. Warto posiadać w swojej kosmetyczce inny krem na dzień oraz na noc. Skóra ma bowiem inne potrzeby w dzień, a inne w nocy. Produkt przeznaczony do wieczornej pielęgnacji powinien mieć bogatszą formułę, dzięki czemu podczas snu odżywi i wzmocni skórę. Krem na dzień powinien posiadać filtr UV, który ochroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Pod oczy należy natomiast stosować krem przeznaczony do tej właśnie okolicy. Skóra w tym obszarze nie posiada bowiem gruczołów łojowych, przez co nie jest naturalnie nawilżana. Jest także zdecydowanie cieńsza niż w pozostałej części twarzy, dlatego odpowiednia troska o okolice oczu ma tak duże znaczenie.

Wiosna i lato są szczególnym okresem. Okresem, w którym nasz organizm ładuje swoją baterię na  pozostałe chłodne, i mniej słoneczne miesiące. Jest to również czas wakacyjnych urlopów od pracy i obowiązków. Regeneracji ciała i umysłu, pod warunkiem, że prawidłowo zadbamy o jedno, i drugie.

 Zdrowe kąpiele słoneczne.

Słońce doskonale wpływa na nasze samopoczucie, psychiczne i fizyczne. Aby w pełni cieszyć się jego zbawiennym wpływem, należy w pierwszej kolejności zadbać o skórę. Podstawą pielęgnacji skóry w okresie letnim, są blokery promieni UVA i UVB. To właśnie te promienie są odpowiedzialne za fotostarzenie się skóry, i zmiany pigmentacyjne. Wysokość ochrony przed promieniowaniem określa współczynnik SPF. Im wyższy współczynnik, tym lepszą zapewni ochronę. Równie ważne jest odpowiednie nawilżenie. Promienie słońca, wiatr, piasek, wysokie temperatury. Wszystko to sprawia, że skóra szybko staje się przesuszona i podatna na podrażnienia. Niektóre marki, na przykład Cosmedix, mają w ofercie produkty, które nawilżają skórę, jednocześnie chroniąc ją przed szkodliwym promieniowaniem.

 Sucha skóra, ratunku!

Czasami niestety nie udaje się zapobiec utracie wilgotności. Ratunek przesuszonej skóry, należy zacząć od złuszczenia uszkodzonego naskórka. Do usunięcia martwych komórek z twarzy, można użyć peelingu enzymatycznego. Jest bezpieczny, i działa na powierzchni skóry, co pozwala uniknąć podrażnień. Do ciała doskonale sprawdzą się peelingi cukrowe, natomiast na stopach peeling stosujemy dopiero po mechanicznym usunięciu zrogowaciałej skóry. Kolejnym krokiem jest nawilżenie. Mleczka, balsamy i maski pomogą odzyskać skórze ciała sprężystość. Do twarzy stosujemy delikatniejsze kosmetyki, dedykowane dla suchej i łuszczącej się skóry. Na przykład Epionce z serii odbudowa i rewitalizacja. Przy peelingu i nawilżaniu nie zapominajmy o skórze głowy i włosach. Nawykiem, który pozwoli skórze zachować odpowiednie nawilżenie, będzie również picie wody,  co najmniej 1,5 litra dziennie. W ciągu dnia warto też stosować mgiełki. Dają poczucie odświeżenia i ochłody.