Jak prowadzić Fanpage?

Prowadzenie działań promocyjnych w Internecie i mediach społecznościowych jest koniecznością dla wielu firm. Niezmiennie od wielu lat najpopularniejszym serwisem społecznościowym do promowania jest Facebook i narzędzie Facebook Ads. Warto wiedzieć, jak efektywnie prowadzić fanpage oraz jak się reklamować, żeby odnieść pożądane rezultaty.

Zalety strony firmowej na mediach społecznościowych

Reklama online to szansa na dotarcie do większej ilości potencjalnych klientów, także tych międzynarodowych. Jednocześnie spójne działania budują rozpoznawalny wizerunek marki. Istnieje wiele zalet prowadzenia firmowego profilu na Facebooku, Instagramie czy w innych mediach społecznościowych.

Strona firmowa to oczywiście łatwiejszy sposób na rozszerzenie grona odbiorców, ale także skuteczne narzędzie do analizowania statysk. Prowadząc fanpage i stosując Facebook Ads mamy dostęp do informacji o strukturze wieku, miejscu zamieszkania obserwujących, ale nawet godziny największej aktywności w Internecie.

Fanpage na Facebooku – ile to kosztuje?

Trudno jednoznacznie określić koszta związane z promocją na Facebooku, ponieważ istnieje wiele części składowych. W dużych firmach najczęściej zatrudnia się specjalistę od zarządzania Social Media, a najlepiej to zgrany zespół osób. Wśród nich powinni się znaleźć: Content/Community Manager (osoba, która tworzy treści i grafikę do wpisów oraz moderuje dyskusje w komentarzach), specjalista ds. Facebook Ads (bardzo ważna osoba, zajmująca się optymalizacją reklam), grafik, analityk oraz koordynujący pracę takiego zespołu Social Media Manager. Nie ma jednoznacznej odpowiedni na to, ile kosztuje prowadzenie firmowego fanpage’a. Te ceny według różnych źródeł wachają się od 100 do 10 000zł miesięcznie, choć jest to bardzo zależne od potrzeb i wymagań firmy. Największą część z tego stanowią pracownicy, sponsorowane posty we współpracy z influencerami. Facebook Ads są stosunkowo niewielkim udziałem. Z tego powodu tym bardziej warto jest rozważyć taką możliwość, ponieważ może przynieść oczekiwane efekty.

Właśnie dlatego gorąco polecam zapoznać się z ofertą, którą możesz poznać na stronie: https://ppcefekt.pl/oferta-facebook-ads/.